Covid-19 Salgını Sonrası Spor Kulüpleri Antrenmanlara Ne zaman Başlayacak?
Covid-19 Salgını Sonrası Spor Kulüpleri Antrenmanlara Ne zaman Başlayacak?

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizde de ciddi şekilde hayatı etkiledi. Bir çok kamu/kurum ve kuruluşlarıyla birlikte spor kulüpleri ve dernekler bu salgından en çok etkilenen kurumlar oldu. 15 mart 2020 itibariyle İçişleri bakanlığı tarafından tüm spor kulüplerinin ve tüm spor federasyonlarının faaliyetlerine ara verilmesiyle ilgili genelge yayınlanmıştı. Ancak ülkemizde büyük oranda kontrol altına alınan Covid-19 salgını sonrasında hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan "COVİD-19 NORMALLEŞME PLANI" kılavuzunda spor kulüpleri 1 Haziran 2020 pazartesi günü faaliyetlerine tekrardan başlayabilecekler. Tüm spor branşlarıyla birlikte okçuluk kursları ve okçuluk kulüpleride 1 haziran 2020 pazartesi günü faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Normalleşme planında sporla ilgili var olan işte o alt başlıklar;

SOSYAL YAŞAM ALANLARI
• Umuma açık istirahat ve eğlence yerleriile çay bahçesi, dernek lokalleri, yüzme havuzu, kaplıca ve spor merkezleri gibi tesislerin açılması (1 Haziran 2020)

ÜST LİGLER
• Futbol üst liglerinin müsabakaların başlatılması(11 Haziran 2020)
• Basketbol, hentbol ve voleybol branşlarının üst liglerinin müsabakaların başlatılması (13 Haziran 2020)


DİĞER LİGLER VE SPORTİF PROJELER
• Okul Sporları, Analig, Türkiye Sportif Yetenek Taraması, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Evinin Sultanları, Sokaklar Bizim gibi projeler ve yerel faaliyetler ile spor federasyonlarımızın faaliyetlerinin kademeli olarak başlatılması (1 Haziran 2020)


BİREYSEL SPORLAR
• 81 ilde düzenlenen ve ertelenen ilbirinciliklerinin kademeli olarak yeniden yapılması (1 Haziran 2020)


KAPALI SPOR TESİSLERİ VE ÇALIŞMA SALONLARI İLE ÖZEL BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR TESİSLERİ
• Faaliyetlerin kademeli olarak yenidenbaşlaması (1 Haziran 2020)