GAZİANTEP'İN İLK ve TEK LİSANSLI OKÇULUK KULÜBÜYÜZ
GAZİANTEP'İN İLK ve TEK LİSANSLI OKÇULUK KULÜBÜYÜZ

2016 Ağustos ayında kuruluşumuzdan bu yana yüzlerce kişiyi okçuluk sporuyla tanıştırmanın mutluluğunu her zaman yaşadık ve yaşıyoruz. ilk ve tek lisanslı okçuluk kursu hangisi diye soracak olursanız; herkes size Gaziantep Okçuluk Kursu’nu gösterecektir. Gaziantep okçuluk kursu;

-Lisanslı bir okçuluk kursudur, her yönüyle resmi…

-Okçuluk malzemesi satış bayisidir.

-Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun Gaziantep Okçuluk il temsilcisidir.

Kısaca Gaziantep Okçuluk Kursu her alanda birçok görevi misyonu gereği en iyi şekilde yapmaktadır.

Okçuluk kursumuzun işleyişiyle ilgili çalışmamız ise şu şekilde olmaktadır;

EĞİTİM ALANIMIZ: Gaziantep okçuluk kursu olarak kapalı eğitim alanımız Erdem Koleji Spor salonundadır. Açık alanımız ise Akkent Spor Tesisleridir. Başlangıç olarak her sporcu 2 gün eğitimle başlar.Bu süre sporcunun profesyonelleşmek istemesiyle birlikte artmaya başlar. Profesyonel okçularımız kapalı eğitim alanımızı haftada 5 gün kullanabilmektedir. Akkent Okçuluk tesislerindeki açık alanımızı ise haftanın 7 günü rahatça kullanabilmektedir.

YAŞ: İstekli olmak şartıyla okçuluk kursumuza 7 yaşından başlamak üzere her birey kayıt olabilir. 7 yaşındaki bir birey bu sporu hobi ve etkinlik olarak yapmaya başlar. Zaman içinde istekli tavrı devam ederse 9 yaşından itibaren yerel, ulusal ve okullar arası yarışmalara katılmaya başlar. Okçuluk kursumuzun başlangıç yaşı 7 olsa da her yaştan bireyler bu okçuluk kursumuza katılabilir. Şu an için okçuluk kursumuzda 7 yaşından 64 yaşına kadar her aralıkta sporcumuz mevcuttur.

Gaziantep okçuluk kursu olarak bizler her zaman diğer sporlarda olduğu gibi okçuluk sporunda da küçük yaşlarda başlanılması gerektiğini düşünürüz. Çünkü her bireyin kas ve sinir sistemi yapmış olduğu spora küçük yaşlardan itibaren uyum sağlayıp, hassasiyet kazandırmaktadır.Bir atasözü vardır “Ağaç yaşken eğilir” işte bu bizi anlatan en net cümledir.

Okçuluk sporunda her yaştan bireyin Milli Okçu olması mümkündür ancak ne kadar küçük yaşta başlanılırsa o kadar avantajdır.

OKÇULUK MALZEMESİ: Okçuluk kursumuza gelen her birey, kulübümüzün ekipmanlarını ücretsiz kullanarak okçuluk sporuna başlar. Hobi amacı taşıyan her sporcu okçuluk kursumuza devam ettiği sürece okçuluk ekipmanlarımızı ücretsiz kullanabilir. Ancak; profesyonel okçu olmak isteyen herkes kendisine ait okçuluk malzemelerini almak zorundadır. Okçuluk malzemeleri konusunda uzman bir antrenör kadrosu bulunan Gaziantep Okçuluk Kursu her okçunun bireysel ihtiyaçlarına göre, en ince okçuluk malzemesinin neler olduğu konusunda bilgi verir ve sporcunun almış olduğu okçuluk malzemelerinin en ince ve hassas ayarları Gaziantep Okçuluk Kursu antrenörleri tarafından eksiksiz yapılır.

OKÇULUK LİSANSI: Okçuluk kursumuza 3 ay devam eden her bireyin artık okçuluk sporu lisansı çıkartılarak tüm yarışmalara Gaziantep Okçuluk Kursu adına katılmaya başlar. Okçuluk kursu lisansı her sporcu için yıllıktır. Yıldan yıla yenilenmektedir. Gaziantep Okçuluk Kursu Gaziantep sınırları içerisinde geleneksel Türk okçuluğu, olimpik okçuluk ve makaralı okçuluk kategorilerinde faaliyet gösteren tek kulüp olduğu için sporcuyu her alanda lisanslayabilmektedir.

MÜSABAKALARA KATILIM: Okçuluk müsabakalarının tamamına katılmaktayız. 9 yaştan itibaren tüm okçularımız kendi kategori ve yaşlarına göre rekabet edecekleri yarışlara katılır. Bu yarışmalar sporculara yeni deneyimler kazandırdığı gibi okçuluk dünyasının en sosyal yönünüde okçulara kazandırmaktadır.

Sizlerde Gaziantep Okçuluk  Kursuna diğer adımızla Akkent Okçuluk Kursumuzla tanımak ve ok atmak isterseniz her zaman bekleriz.Bizlere 0507 384 8287 nolu telefondan ve instagram hesabımız olan @gaziantepokculuk adresimizden 24 saat ulaşabilirsiniz.Sağlıkla kalın, Okçulukla kalın…

Mehmet Turgut Karacan

Uzman Antrenör

0507 384 8287