GAZİANTEP OKÇULUK KURSU
GAZİANTEP OKÇULUK KURSU

Gaziantep’in ilk ve tek lisanslı okçuluk kursu hangisi diye soracak olursanız; herkes size Gaziantep Okçuluk Kursu’nu gösterecektir. Gaziantep okçuluk kursu;

-Lisanslı bir okçuluk kursudur, her yönüyle resmi…

-Okçuluk malzemesi satış bayisidir.

-Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun Gaziantep Okçuluk il temsilcisidir.

Kısaca Gaziantep Okçuluk Kursu her alanda birçok görevi misyonu gereği en iyi şekilde yapmaktadır.

Okçuluk kursumuzun işleyişiyle ilgili çalışmamız ise şu şekilde olmaktadır;

EĞİTİM ALANIMIZ: Gaziantep okçuluk kursu olarak kapalı eğitim alanımız Erdem Koleji Spor salonundadır. Açık alanımız ise Akkent Spor Tesisleridir.

YAŞ: İstekli olmak şartıyla okçuluk kursumuza 7 yaşından başlamak üzere her birey kayıt olabilir. 7 yaşındaki bir birey bu sporu hobi ve etkinlik olarak yapmaya başlar. Zaman içinde istekli tavrı devam ederse 9 yaşından itibaren yerel, ulusal ve okullar arası yarışmalara katılmaya başlar. Okçuluk kursumuzun başlangıç yaşı 7 olsa da her yaştan bireyler bu okçuluk kursumuza katılabilir. Şu an için okçuluk kursumuzda 7 yaşından 64 yaşına kadar her aralıkta sporcumuz mevcuttur.

Gaziantep okçuluk kursu olarak bizler her zaman diğer sporlarda olduğu gibi okçuluk sporunada küçük yaşlarda başlanılması gerektiğini düşünürüz. Bir atasözü vardır “Ağaç yaşken eğilir” işte bu bizi anlatan en net cümledir.

OKÇULUK MALZEMESİ: Okçuluk kursumuza gelen her birey, kulübümüzün ekipmanlarını ücretsiz kullanarak okçuluk sporuna başlar. Hobi amacı taşıyan her sporcu okçuluk kursumuza devam ettiği sürece okçuluk ekipmanlarımızı ücretsiz kullanabilir. Ancak; profesyonel okçu olmak isteyen herkes kendisine ait okçuluk malzemelerini almak zorundadır.

OKÇULUK LİSANSI: Okçuluk kursumuza 3 ay devam eden her bireyin artık okçuluk sporu lisansı çıkartılarak tüm yarışmalara Gaziantep Okçuluk Kursu adına katılmaya başlar. Okçuluk kursu lisansı her sporcu için yıllıktır.Yıldan yıla yenilenmektedir.

Mehmet Turgut Karacan

Uzman Antrenör

0507 384 8287

 

Etiketler: gaziantep okçuluk kursu, şahinbey Okçuluk kursu, şehitkamil okçuluk kursu,