HERKES İÇİN OKÇULUK
HERKES İÇİN OKÇULUK

Okçulukta başarılı olmak için özellikle hızlı, güçlü ve hatta koordineli olmanıza gerek yok. Doğal yeteneğinizden bağımsız olarak, yayı gerip ok atmanın tadını çıkarabilirsiniz.

 

ZİHİNSEL BİR SPOR

Okçuluk kursumuza gelen 7 yaşındaki bir okçumuz, “Okçuluk gerçekten herkes için bir spordur” dedi. Ancak her bireyde fark edecek tek şey “odaklanma yeteneğidir.”

 

Okçuluk zihinsel bir spordur. Yay çekme tekniğini öğrenmesi kolaydır ancak profesyonelleşme zordur. Mükemmel olmak için okçular disiplini, konsantrasyonu ve sabrı geliştirmelidir. Yüksek seviyelerde rekabet etmek isteyenler, sürecin her adımını yavaşlatmalı ve mükemmelleştirmelidir.

 

OKÇULUK, HER ZAMAN BİR SPOR

Okçuluk hareketli bir spor olarak düşünülmelidir, vücudun alt ve üst extremite kaslarını aktif çalıştırır.

 

Okçuluk hızlı, tempolu, açıkçası futbol gibi sürekli hareketli spor olmadığından, bazı insanlar yanlışlıkla bunun bir spor olmadığını düşünüyor. Ancak bir topun peşinde koşmadığı için okçular antrenman yapmıyor değil, aksine profesyonel bir okçu bir antrenman sonunda ortalama 6 km yol yürür, sadece yay çekmesinden dolayı 30 dakikada 140 kalori yakar. 2012 Olimpiyatları sırasında The Economist, çeşitli spor dallarında sporcuların kalori harcamasını hesapladı. Andrea Vasquez, World Archery için sonuçları yazdı: Olimpiyatlara katılan, bir erkek okçu tahmini 1.084 kaloriyi yakar - maratondaki kadın sporculardan yalnızca 747 kalori az, 100 metre sürat koşucularından 1.054 kalori fazla. Evet, sporlar farklı - ancak üst düzeyde harcanan enerjiler ortak.

 

Okçuluğun üst düzey fiziksel faydaları olmasına rağmen, başlamak için mükemmel bir üst vücut gücü, denge veya koordinasyon gerekmez. Bu becerileri okçuluk kursunda antrenman yaparken geliştirebilirsiniz. Hepsinden iyisi, okçuluk en güvenilir sporlardan birisidir. Amerikan  Ulusal Güvenlik Konseyi’nin yaptığı detaylı incelemede okçuluk sporu, golf oynamaktan 3 kat daha güvenli bir spor olduğunu düşünüyor.

 

HEP BİRLİKTE OK ATMAK

Okullarda beden eğitimi dersinde okçuluk yapılması tüm öğrenciler için çok çekici gelir. Okçular, sınıf arkadaşlarını hayal kırıklığına uğratma baskısı olmadan kendi hızlarında öğrenir ve ok atarlar. Çünkü okçulukta herkes bireyseldir. Okçular, hedefleri vurmak için özel yeteneklere ihtiyaç duymadıkları için, farklı dallardaki birçok sporda başarılı olamayan çocuklar, okçulukta bir anda çok iyi olduklarını fark edebilirler. Okçulukta birey öncelikle kendisiyle rekabet eder bu da bir rakibe ilk etapta ihtiyaç duymadan, bireysel  eğlenmesine sebep olur. .

 

OKÇULUK KURSUNA BAŞLAMAK

Size okçuluğu öğretebilmesi için gerçekten iyi bir okçuluk kursu bulun J

 

Okçuluğa başlamadan önce asla ön yargılarınız olmasın, özellikle okçuluktan korkan insanların olumsuz konuşmalarına asla itibar etmeyin.

 

Okçuluğa yeni başlamak isteyenlere eğlenceli bir deneyim yaşatmak için Gaziantep Okçuluk Kursu olarak;  öncelikle mini okçuluk atışları yaptırırız. Böylelikle birey okçuluğun kendisi için uygun olup olmadığına karar verir.Genel olarak mini ok atışlarından sonra %90  olarak her birey okçuluğun güvenli ve eğlenceli yönünü hemen keşfeder.

 

Gaziantep Okçuluk Kursuna, katılım için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır. Sadece karar verin ve gelin…