OKÇULUĞA BAŞLAMAK
OKÇULUĞA BAŞLAMAK

Okçuluk dünyadaki ülkelerde son derece erişilebilir bir spordur. Her yaş ve yetenek için bir spordur ve okçuluğa katılan kişi istediği kadar eğlenebilir ya da rekabetçi olabilir!

Dikkat: Okçuluk bağımlılık yapar. Bir atış bir ömür boyu bağlanmana sebep olabilir.

Olimpiyat sporcularının hedefleri çok yüksek olduğu için yoğun antrenman yaparlar. Ancak yüksek hedefi olmayan okçular çok fazla antrenman yapmasına gerek yoktur. Hobi okçuları bir okçuluk kursunun büyük çoğunluğunu oluşturur ancak, okçuluk sporunda ustalaşmak isteyen bireyler uzun yıllarını vermek zorundadır.

Okçuluk yaparken güvenlik ve çevrenizin bilincinde olduğunuzu unutmayın. Ve size rehberlik edecek okçuluk kursu ve antrenörünüz mutlaka olsun.

Tüm dünyada milyonlarca okçu var. Katılmamak için bir nedeniniz var mı?

OKÇULUK KURSU BULMAK

Okçuluk yapmanın en iyi yolu, özel eğitmenler ve yeni başlayanlar için uygun ekipmanlarla donatılmış bir okçuluk kursu veya alan bulmaktır. Okçuluğa başlamak çok paraya mal olmaz ve yeni okçular iyi bir okçuluk kursu ile çok hızlı bir şekilde gelişir.

Her sporda olduğu gibi, en başından doğru tekniği öğrenmek daha iyidir!

Gaziantep okçuluk kursu olarak farklı yay türlerinin, olimpik, makaralı ve geleneksel yayların denenmesini kesinlikle öneririz.

En önemlisi, Okçuluk federasyonuna vizesi yapılmış okçuluk kursu ve antrenör bulmaktır.Bu kesinlikle okçuluğa başlayacak kişilerin araması gereken birinci öncelik olmalıdır.

OKÇULUK MALZEMELERİ SATIN ALMA

Birkaç dersten sonra, antrenörünüz kendi okçuluk malzemelerinizi satın almanızda size rehberlik edecektir.

Okçuluk kursunun yaylarını kullanmak ve kendi yayınızı almadan önce tekniğiniz birkaç ders için gelişene kadar beklemek her zaman daha iyidir. Gereken donanımın özellikleri zamanla değişebilir, özellikle ağırlık ve uzunluk veya hatta yay tipi!

REKABETÇİ OLMAK

Bir yarışmaya katılmak için yeterince rahat olmak biraz zaman ve pratik gerektirecektir.

Her okçuluk müsabakasının rekabet seviyesi çok fazla miktarda değişebilmektedir, milli takım sporcularınında atış yapabileceği yarışmalara kadar birçok okçuluk müsabakası her zaman ülkemizde vardır.