OKÇULUĞUN GAZİANTEP'TEKİ SÜRECİ
OKÇULUĞUN GAZİANTEP'TEKİ SÜRECİ

Gaziantep  okçuluk sporuyla 2016 yılı ağustos ayında “Gaziantep Okçuluk Kursu” sayesinde tanıştı. İlk etapta Akkent Spor Köyünde açık alanda başlayan okçuluk faaliyetleri daha sonra kapalı alanada taşınarak yılın tüm aylarında profesyonel okçuluk eğitimi verilmeye başlandı. Kısa bir süre içerisinde Gaziantep’te her yaşa uygun eğitim verme aşamasına geldik. Kısa bir süre sonra daha çok sporcuya ulaşmak için kendi bünyesinde antrenörler yetiştirerek daha büyük kitlelere ulaşmayı başardık.

Gaziantep’te yetişen okçular lisanslı birer sporcu olarak, 1 yıl içerisinde yerel ve ulusal müsabakalara katılmaya başladılar. Süreç içerisinde bir çok sporcu altın madalya almakla birlikte 4 yıllık süre içerisinde okçuluk milli takım seçmesi ve okçuluk milli takım kampına davet edildi.

Gaziantep Okçuluk Kursu'na gelen kişiler ilgi alanlarına göre geleneksel okçuluk ve modern okçuluk eğitimi almaktadırlar.

Gaziantep Okçuluk Kursu ulaşılması zor olan okçuluk malzemelerinin satış bayiliğini alarak Gaziantep'te okçuluğu daha ileri götürmeyi başardı.

Gaziantep Okçuluk Kursu eğitim süreci içerisinde sporcularının en iyi okçuluk eğitimine, en iyi okçuluk malzemesine sahip olmasını hedefler. Böylelikle bünyesindeki okçuları uluslararası standartlara ulaştırmış olmaktadır.

Mehmet Turgut KARACAN
Uzman Antrenör
0507 384 8287