OKÇULUK SPORUNA BAŞLARKEN
OKÇULUK SPORUNA BAŞLARKEN

Okçuluk, stresi hafifletmenize ve açık havada eğlenmenizi sağlayan harika bir aktivitedir. Bir egzersiz şekli bile olabilir! Tüm dünyada milyonlarca okçu var ve onlara katılmamanın ve bu güzel sporun tadını çıkarmaman için hiçbir neden yok.O zaman ilk yapmanız gereken bir okçuluk kursu bulmak.

Peki okçuluk sporuna nasıl başlamak gerek? Çok pahalı olacağından endişeleniyor musun? Belki öğrenmenin zor olacağını düşünüyorsun? Endişelenmeyin, okçulukta oldukça az parayla başlayabilirsiniz ve öğrenmenize yardımcı olacak Gaziantep Okçuluk Kursu var.

İyi bir okçu olmak istiyorsanız, pratik yapmak için her gün saatlerce çalışmak zorunda kalmayacaksınız. Aslında, günlük bir saatlik çalışma süresiyle bile tutarlı bir okçu olmak mümkün olabilir. Ancak, profesyonel bir okçu olmak birkaç yıl sürebilir ve bunun içinde sabır şarttır.

Öncelikle okçulukla ne yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Sadece eğlence amaçlı bir okçu olmak mı istiyorsun, yoksa okçuluk becerilerini avlamak için mi kullanmak istiyorsun? Ya da hedef okçuluğunda profesyonelce yer alıp okçuluk yarışmalarına mı katılmak istiyorsunuz? İşte bütün bu soruların cevabı sizde! Önce net bir karar vermeniz lazım…

Öncelikle bölgenizde size en yakın iyi bir eğitim veren okçuluk kursu bulmalısınız. Tercihen, genel spor malzemeleri satan mağazaların aksine, sadece okçuluk üzerine odaklanan, okçuluk hakkında daha derin bir anlayışa sahip olan ve size mükemmel bir şekilde yardımcı olabilecek bir okçuluk kursu bulmanız şarttır. Bulmuş olduğunuz okçuluk kursundaki antrenörlerle konuşun ve okçuluk hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın; böylece okçuluk kursu hakkında net bir karar verebilirsiniz. Gaziantep Okçuluk Kursu’nda, farklı türdeki okçuluk ekipmanlarını test edebileceğiniz bir çok okçuluk malzemesi bulunmaktadır.

Mevcut okçuluk ekipmanlarının fiyatı ilk başta pahalı gelebilir, ancak başlangıç düzeyindeki yay tipleri, oklar ve aksesuarlar fiyatı oldukça düşüktür. Ancak şu nuda unutmayın; Gaziantep Okçuluk Kursu gibi üst düzey kaliteli okçuluk kursları başlangıç düzeyindeki okçuluk malzemelerini sporcularına ücretsiz kiralamaktadır.

Bölgenizde var olan yerel bir okçuluk kursuna katılmayı her zaman düşünebilirsiniz. Daha deneyimli okçular size okçuluk hakkında memnuniyetle bilgi verecek ve siz de yaşam boyu güzel arkadaşlıklar edinebileceksiniz.

Okçuluk yaparken her zaman güvenlik bilincinde olmanız gerektiğini unutmayın. Evinizin arka  bahçesi okçuluk için en iyi yer olmayabilir, özellikle kötü amaçlı bir okun birinin yaralanabileceği daha kentsel bir alanda yaşıyorsanız. Güvenli bir şekilde pratik yapmak ve hatta diğer okçularla tanışmak için evinizden makul bir mesafede bir okçuluk kursu bulmanız en doğru olanıdır

Umarım bu yazımızı okuduktan sonra harekete geçip bir okçuluk kursuna yazılırsınız. Okçuluk sporu gelecek yıllar boyunca siz ve tüm aileniz için çok değerli bir eğlence olur. Gaziantep Okçuluk Kursu, Şahinbey ilçesi akkent bölgesine yakın bir noktadadır.

Mehmet Turgut KARACAN

Uzman Okçuluk Antrenörü

Beden Eğitimi Öğretmeni

0507 384 8287

İnstagram : @gaziantepokculuk